444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Konyaaltı’nda kurban kesimi randevulu
29 Temmuz 2020
Kasaplara hijyen eğitimi

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kurban Bayramı’na yönelik hazırlıkları tamamladıklarını, kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşların randevu alarak mesleğinde uzman kasaplara ücretsiz kesim yaptırabileceklerini söyledi. 

Konyaaltı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların rahat ve huzurlu bir şekilde bayram geçirebilmesi hazırlıklarını son aşamaya getirdi. Kurban kesmek isteyen vatandaşlar için Konyaaltı’nın 4 noktasında kurban kesim yeri belirlendi. Küçükbaş hayvan kestirmek isteyenler Liman Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Siteler Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve Pınar Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde mesleğinde uzman kasaplara ücretsiz bir şekilde kestirebilecek. Altınkum Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde ise hem küçükbaş hayvan hem de büyükbaş hayvan kesimi yapılacak.

KESİMLER ÜCRETSİZ

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Covid-19 tedbirler kapsamında bu yıl kurban kestirmek isteyen vatandaşların sıra beklemeden www.konyaalti.bel.tr/kurban adresinden randevu alarak kurbanlarını kestirebileceklerini söyledi. Kurban kesim yerlerinde girişlerin tek noktadan sağlanacağını belirten Esen, “Kurban kesim yerlerinde kurbanlarını kestirmek isteyen vatandaşlar hijyen kurallarına uygun alana alınarak ateşleri ölçülecek. Ücretsiz kurban kesimi bayramın ilk günü belirlenen noktalarda gerçekleştirilecek” dedi.

KASAPLAR EĞİTİMDEN GEÇİRİLDİ

Öte yandan Konyaaltı Belediyesi kurban kesiminde görev alacak kasaplara da hijyen eğitimi verdi. Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden veteriner hekimler, kasapların uyması gereken kuralları ve özellikle maske takmaları, fiziki mesafeleri korunmaları ve el hijyenine önem vermeleri gibi konularda uyardı. 

Okunma Sayısı: 751