444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Konyaaltı Belediyesi’nden okullara dezenfekte seferberliği

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 21 Eylül’de kademeli olarak başlayacak yüz yüze eğitim öncesi Konyaaltı ilçesindeki okullarda dezenfekte seferberliği başlattıklarını kaydetti. Konyaaltı Belediyesi ekipleri, ilçe sınırlarındaki tüm okulları bugünden başlayarak üç gün boyunca baştan sona dezenfekte edecek. Okulların çevre düzenlemesi, temizlik, maske ve hijyen kitleri gibi birçok ihtiyacı da Konyaaltı Belediyesi tarafından karşılanacak. 

45 OKULDA SEFERBERLİK

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediye olarak 21 Eylül’de y&uu...

18 Eylül 2020
Konyaaltı Belediyesi’nin üçüncü kreşi 21 Eylül’de hizmete açılıyor

Konyaaltı Belediyesi’nin Uncalı ve Gürsu’dan sonra 3’üncü Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, Toros Mahallesi’nde açılıyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Toros Mahallesi’nde 21 Eylül Pazartesi günü hizmete girecek Toros Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde açılış öncesi incelemelerde bulundu. Başkan Esen, sınıfları tek tek gezerek, hazırlıklar hakkında bilgi aldı. Yeni kreş salgın (pandemi) koşullarına göre düzenlendi. Öğrenciler için sınıflar sosyal mesafeye uygun olarak hazırlandı. 

YENİ KREŞLER AÇILA...

18 Eylül 2020
Konyaaltı zabıtasından örnek davranış

Konyaaltı Belediyesi, zabıta ekipleri Altınkum Mahallesi’nde kurulan pazar yerinde denetim yaptıkları sırada yerde altın bir kolye buldu. Ekipler, buldukları altın kolyeyi emanete aldı. Bir süre sonra ise Hazal Uğur, adındaki bir vatandaş Konyaaltı Belediyesi ekiplerine başvurarak, pazar yerinde kolyesini kaybettiğini beyan etti. Ekipler, kolyenin Hazal Uğur’a ait olup almadığını teyit ettikten sonra, yaklaşık 15 gram ağırlığındaki altın kolyeyi sahibini teslim etti. 

Hazal Uğur, pazar da alışveriş yaptıktan sonra eve dönerken kolyesinin olmadığını fark ettiğini  belirterek, olayı şöyle anlattı: “Hemen pazar yerine dönerek, alışveriş yaptığım noktaları gezdim. Fakat kolyemi bu...

16 Eylül 2020