444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Başkan Böcek AHDER’in konuğu oldu…
23 Mart 2018

Her fırsatta Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, son olarak AHDER Platformu çatısı altında toplanan dernek temsilcileriyle buluştu. Başkan Böcek, AHDER Genel Başkanı Deniz Akgün’ün ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile birlikte katıldı. Muhittin Böcek, Kırşehirliler Derneği, Tüm Hataylılar ve Hatay Dostları Derneği, Bitlisliler Derneği, Burdurlular Derneği, Erzurumlular Derneği, Kayseriler Derneği, Gaziantepliler Derneği, Van Kültür ve Dayanışma Vakfı, Ukrayna Ailesi Derneği, Rus Kültür ve Dayanışma Derneği, Kazakistan-Avrasya Devletleri Dostluk ve Dayanışma Derneği ve Giritliler Derneği temsilcilerin de hazır bulunduğu gecede STK’ların önemini vurguladı.

STK’ların özellikle günümüzde büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Muhittin Böcek, birer kültür mozaiği olan derneklerin ve de meslek odaların belediyelerin yaptığı kimi çalışmalara ışık tutan unsurlar olduğunu bildirdi. Bu düşünceyle geçmişten bu güne her zaman STK’larla iç içe olmaya gayret ettiğini ifade eden Muhittin Böcek, AHDER Platformun da yapacağı çalışmalara destek vermeye hazır olduğunu kaydetti.

Bir çok farklı kültürü tek çatı altında buluşturduklarını dile getiren AHDER Genel Başkanı Deniz Akgün, belediyelerle işbirliği içinde gerçekleştirdikleri projelerle bu kültürlerin Antalya’da hayat bulduğunu söyledi.

Okunma Sayısı: 664