444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Prof. Hatipoğlu’na “kitap fuarı”nda büyük ilgi…
01 Temmuz 2016

Ece Temelkuran, Vural Savaş, Ahmet Şafak, Ahmet Nesin gibi bir birinden değerli yazarın söyleşi ve imza etkinlikleriyle okurlarına “merhaba” dediği fuarın 4. gününde Prof. Nihat Hatipoğlu, sevenleriyle buluştu.
Annesinin vefatından önce ve sonra yaşadıklarını anlatan Hatipoğlu, Hz. Muhammed'in hayatından kesitler aktardı.
Söyleşide İslam alemi üzerinde oyun oynandığına dikkati çeken Hatipoğlu, "Türkiye'de bugüne kadar zaman zaman Alevi-Sünni, Kürt-Türk denilerek arayı açmaya çalıştılar. İnsanımız akıllı, tecrübeli, geçmişte kötü günler geçirdi, şimdi daha temkinli yaklaşıyor. Biz akıllandıkça bu oyunlar daha çok azalacaktır" diye konuştu.
Prof. Dr.  Hatipoğlu’nu fuar alanında karşılayan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyalıların merakla bekledikleri isimleri Konyaaltı Kitap Fuarı’nda görebildiğini söyledi. Eşi Hava Böcek’le birlikte Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu ağırlayan Başkan Böcek, Türkiye’nin kültür mozaiğini Antalya’da, Konyaaltı Kitap Fuarı’yla bir araya getirdiklerinin altını çizdi.
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, söyleşisinin ardından Konyaaltı Belediyesi’nin standında hayranları için kitap imzaladı.
Fuarda Volkan Sönmez, Cezmi Ersöz, Vural Savaş, Hakan Yılmaz Çebi, Ömer Özkaya, Mavisel Yener ve Bilal Şimşir’de okurlarıyla buluşan isimler oldu.


Okunma Sayısı: 3287