Haberler
Hızlı Erişim > Haberler
Pazar esnafı gençler için tek yürek oldu
09 Haziran 2024
Konyaaltı Belediyesi, 9 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen YKS nedeniyle gençlerin sınavı sakin ve rahat geçirebilmesi için Abdurrahman Neriman Bileydi İlk ve Ortaokulu yanına kurulan Pınarbaşı Kapalı Pazarı’nda bir dizi önlem aldı. Gençlerin sessiz bir ortamda sınava girmelerini sağlayan belediye zabıtaları, dışarıda bekleyen velilere de çay ve su ikramında bulundu.

Konyaaltı Belediyesi ekipleri pazar günleri Pınarbaşı Mahallesi Abdurrahman Neriman Bileydi İlk ve Ortaokulu’nun yan tarafına kurulan Pınarbaşı Kapalı Pazarı’nda Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek gençler için bir dizi önlem aldı. Gençlerin sınavlarını sessiz ve huzurlu bir ortamda geçirmesi için harekete geçen belediye ekipleri, pazar yerinde esnafı ve vatandaşları sessiz olmaları konusunda uyardı. Gençlerin hayatını etkileyecek sınav için esnaf ve vatandaşlar da ellerinden gelen özveride bulundu. Sınava sessiz ve huzurlu bir ortamda giren öğrenciler, sınavı sorunsuz bir şekilde tamamladı.

AİLELERE SU VE ÇAY İKRAMI 

Konyaaltı Belediyesi zabıta ekipleri, dışarıda sıcakta bekleyen aileleri de unutmadı. Ekipler, ailelere su ve çay ikramında bulundu. Belediye yetkililerine teşekkür eden aileler, “Belediye ekiplerine çok teşekkür ederiz. Onların uyarılarıyla pazar yerindeki esnaf ve vatandaşlar sessiz bir şekilde hareket etti. Çocuklarımız sakin bir ortamda sınavlarına girdiler. Ayrıca bu sıcakta bizlere su ve çay ikramında bulundukları için de Konyaaltı Belediye Başkanımız Cem Kotan ve Konyaaltı Belediyesi ekiplerine çok teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundular.