444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Kurumsal>Meclis>Kararlar ve Komisyon Raporları

ANTALYA KONYAALTI BELEDİYESİ

Meclis Karar Özetleri

 

 

Konyaaltı Belediye Meclisi’nin 2018 Yılı Mayıs Ayı

Toplantısında Aldığı Karar Özetleri

 

           

Hazirun: Belediye Başkan V. Edip Kemal BAHADIR, Şafak OTUZALTI, Ali POLAT, Ayhan Adnan ABAY, Nail AVCI, Ünal CANKO, Ömer Faruk DALBUDAK, Hacet KAVAK, Buşra ÖZDEMİR, Nazife DEMİRTAŞ, Fatma DURMUŞ, Candan LATİFOĞLU SİVRİKAŞ, Sevilay ÖZDEMİR, Ömer ÖZGÜR, Buket DAĞLI, Nurten ERENLER, Abdurrahman YILMAZ, Osman Ali ECİŞ, Durali KOLPAK,Gaye DOĞANOĞLU, Elif İSTEK, Ruhi BEŞİKTAŞ, Ali TAŞKIN, Durmuş AVCIOĞLU ve Ali DÜDÜKÇÜ.

 

Toplantıya katılamayan Meclis Üyeleri; Cansel TUNCER, Mehmet HACIARİFOĞLU, Onur DURUK, Halil Tolga AYVAZOĞLU, Halil ZENGİN ve Önder ÖNEN mazeretli sayılmışlardır. 1. oturuma katılan Meclis Üyesi Gaye DOĞANOĞLU ve Ruhi BEŞİKTAŞ’ın 2. oturuma katılmadıkları görüldü.

 

Belediye Meclisimizin 03/05/2018 tarihli Mayıs ayı toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

1-      Belediye Meclisinin 2018 yılı Nisan ayı meclis toplantısında alınan karar özetleri, oy birliği ile kabul edildi.

 

2-      KARAR NO: 46= Belediyemizin 2017 yılı bütçe kesin hesabı ve taşınır mal yönetim hesabının görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

3-      KARAR NO: 47=İlçemiz Geyikbayırı, Doyran, Çağlarca, Hisarçandır, Çitdibi, Yarbaşçandır ve Üçoluk Mahallelerinde bulunan mevzii imar planlarına ait plan notu revizyonu, İmar Komisyonundan geldiği şekliyle; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

4-      KARAR NO: 48= İlçemiz Hurma, Liman, Zümrüt ve Çakırlar Mahallelerinde bulunan taşkın alanlarının kaldırılmasına yönelik hazırlanan uygulama imar planı değişikliği, İmar Komisyonundan geldiği şekliyle; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

5-      KARAR NO: 49= Konyaaltı Belediyesi sınırları içerisinde yapılmakta olan projeler ve inşaatlarda oluşan sorunların giderilmesi amacıyla hazırlanan uygulama imar planı plan notu revizyonu, İmar Komisyonundan geldiği şekliyle; oy birliği ile kabul edilmiştir.

 

6-      KARAR NO: 50= Belediyemizin 2017 yılı bütçe kesin hesabı ve taşınır mal yönetim hesabı, Plan ve Bütçe Komisyonundan geldiği şekliyle; Ak Parti gurubundan Meclis Üyeleri Abdurrahman YILMAZ, Durali KOLPAK, Osman Ali ECİŞ ve Elif İSTEK’in çekimser oyuna karşın, MHP gurubundan Meclis Üyeleri Ali TAŞKIN, Durmuş AVCIOĞLU ve Ali DÜDÜKÇÜ’nün, CHP gurubundan Meclis Üyeleri, Şafak OTUZALTI, Ali POLAT, Ayhan Adnan ABAY, Nail AVCI, Ünal CANKO, Ömer Faruk DALBUDAK, Hacet KAVAK, Buşra ÖZDEMİR, Nazife DEMİRTAŞ, Fatma DURMUŞ, Candan LATİFOĞLU SİVRİKAŞ, Sevilay ÖZDEMİR, Ömer ÖZGÜR, Buket DAĞLI, Nurten ERENLER ve Meclis Başkanı Edip Kemal BAHADIR’ın kabul oylarıyla, oy çokluğuyla kabul edilmiştir.