444 70 01
E-Bülten
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Başkan>Başkanın Mesajı

Konyaaltı ve Onun çok değerli sakinleri Sevgili hemşehrilerim,

Bahçesinde portakal topladığım, tozlu yollarında yalın ayak koştuğum, tüm cadde ve sokaklarını karış karış ezbere bildiğim , bütün çocukluğumun, gençliğimin,tüm hayatımın geçtiği, memleketimin en güzide parçası; 
'Umutlarınız öncelikli hedefimizdir' parolasıyla çıktığımız anlamlı yolumuzda, güven ve teveccühlerinizle 18 nisan 1999’da başlayan Belediye Başkanlığı görevimin hemen her gününde desteklerinizi hiçbir zaman esirgemediğiniz için öncelikle sizlere tüm içtenliğimle teşekkür etmek istiyorum.

Göreve geldiğim zaman en büyük hedefim, Konyaaltı'nı çağdaş toplumlarda yaşayan insanların sahip oldukları hizmetlere kavuşturmak ve Konyaaltı’nı mutlu insanların yaşadığı bir kent haline dönüştürmekti.Bu hedefle belediyemizin kısıtlı kaynaklarıyla Konyaaltı’nı, çağdaş bir kent kimliği ve çağdaş belediyecilik hizmetleriyle donatarak tüm Türkiye'ye örnek olabilecek nitelikte bir kent haline hep birlikte dönüştürdük.

Vatandaşın değişen hizmet taleplerine cevap verebilme  amacını taşıyan bu süreçte şeffaf,katılımcı bir yönetim anlayışı ile Antalya’da Konyaaltı Kent Konseyini kuran ilk ilçe olarak  kentlilik bilincini geliştirecek düzenlemeleri hayata geçirdik. Teknolojik olanakları kullanarak  bürokratik iş ve işlemlerinin çözümlenmesinde  ve vatandaşlarımızın bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli düzenlemeler yaptık.
Belediyemizin web sitesine, bulunduğunuz her yerden ulaşıp, her türlü borç sorgusu ve ödemelerinizi yapabilmekte, imar durumuna ilişkin tüm bilgileri sorgulayabilmekte, belediyemizden hangi hizmeti nasıl alacağınıza yönelik bilgiye rahatlıkla ulaşabilmektesiniz. Ayrıca Meclis kararlarının öncesi ve sonrası ile tüm ihaleler ve satın almalar dahil ulaşılması gereken bilgiler, ‘hizmette şeffaflık’ anlayışımızla web sitemizde sizlere açıktır. Değerli eleştirileriniz ve önerilerinizi bize iletmenizin sizlere sunduğumuz hizmet kalitesini yükselteceğine inanmaktayız.

 Yine diğer belediyelere örnek olan e-belediye uygulamalarımızın yanı sıra vatandaş memnuniyeti ve sürekli gelişmeyi esas alan bir düşünceden hareketle, ilimizde 2006 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesini alan ilk belediye olduk.
Başarımızı, Biz oluşturduk;meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, mesai arkadaşlarımız ve siz değerli vatandaşlarımızla..
Bugün Konyaaltı Antalya’nın çağdaş yüzüdür.Sağlık, eğitim, alt yapı,ekonomi ve kültür yatırımlarıyla da Dünya Turizminin yıldız kenti Antalya’nın başrol oyuncusu olmaya devam edecektir.
Birlikteliğiniz ve desteğinizle Konyaaltı için çalışmaya, daha büyük hizmetler üretmeye, sevginiz ve güveninizle yürümeye devam edeceğiz.
Saygı ve sevgilerimle…

 
 
Konyaaltı Belediye Başkanı
Muhittin BÖCEK