444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Zeybek olmak için son çağrı
22 Eylül 2022
Konyaaltı Belediyesi Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü zeybeklerle selamlayacak. 1923 zeybeğin aynı anda dans edeceği etkinliğe katılmak isteyenler 29 Eylül Cuma gününe kadar başvuruda bulunabilecek.

Konyaaltı Belediyesi Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla gerçekleştireceği “1923 Zeybek Ata’yı Selamlıyor” etkinliğiyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarlığını gösterecek. Konyaaltı Belediye Binası önünde 29 Ekim Pazar günü saat 19.23’te Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları ekibi önderliğinde gerçekleştirilecek olan dans şölenine vatandaşlar da katılacak. Etkinlikte 1923 kişi zeybek oynayarak Ata’yı selamlayacak ve Cumhuriyetin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayacak. Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar 29 Eylül Cuma gününe kadar www.konyaalti.bel.tr’den başvuru yapabilecek.

YOĞUN KATILIM

Cumhuriyetin 100. yılında Ata’mızı 1923 zeybek ile selamlayacaklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, etkinliğe katılımın oldukça yoğun olduğunu söyledi. Esen, “Bu etkinliğimizde kadın, erkek, çocuk 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız katılarak Atamız için zeybek oynayacak. Etkinliğe ilgi çok yoğun. Bu da bizleri çok sevindirdi. Katılmak isteyen vatandaşlarımız 29 Eylül Cuma gününe kadar müracaat edebilir. Gelin Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu zeybek oynayarak kutlayalım” dedi.