444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Başkan Esen: Zırvalıklara kulak asmayız
03 Haziran 2021
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik kullanılan hakaret içerikli sözleri sert bir dille eleştirdi. Esen, “O dönem İngiliz Büyükelçiliği’ne sığınanların bugünkü siyasi mirasçılarının bazı kesimlere hoş görünmek adına ettikleri bu gibi lafların adı ancak ve ancak zırvalık olur. Bizler de zırvalıklara kulak asmayız” dedi.

Konyaaltı Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in başkanlığında, Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Şevket Korkut yaptığı açılış konuşmasında, geçtiğimiz günlerde Ayasofya Camii’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik kullanılan hakaret içerikli sözleri sert bir dille eleştirdi. Başkan Semih Esen ise Ayasofya Camii’nde Atatürk’e yönelik yapılan eleştirileri zırvalık olarak niteledi. Semih Esen, “Eleştirdikleri değişmez önderimiz Atatürk ve onun silah arkadaşları, İstanbul işgaline karşı canlarını yok sayarak mücadele etmiştir. O dönem İngiliz Büyükelçiliği’ne sığınanların bugünkü siyasi mirasçılarının bazı kesimlere hoş görünmek adına ettikleri bu gibi lafların adı ancak ve ancak zırvalık olur. Bizler de zırvalıklara kulak asmayız” diye konuştu. 

HURMA MAHALLESİNE HAYIRLI OLSUN

Geçtiğimiz günlerde bölgede yaptığı incelemeler neticesinde Hurma Mahallesi 278 Sokak’ta bulunan otoparkın pazar yeri olarak kullanılabileceğini duyuran Başkan Semih Esen, bu kararını önerge ile meclis gündemine taşıdı. Mecliste oy birliğiyle kabul edilen önerge ile birlikte Hurma Mahallesi’ne ikinci bir pazar kazandırdıklarını dile getiren Başkan Esen, bu pazarın cumartesi günleri kurulacağını bildirdi. Başkan Semih Esen, kararın bölge halkına hayırlı olmasını diledi. 

KONYAALTI MECLİSİ’NE TATİL YOK

Pandemi ile mücadele kapsamında çıkarılan genelge doğrultusunda uygulanan tam kapanma ve kısmı sokağa çıkma yasakları nedeniyle çalışmalara dönem dönem ara vermek durumunda kaldıklarını ifade eden Başkan Semin Esen, bu nedenle de bu yaz dönemi meclis çalışmalarına vara vermeden çalışmak istediklerini söyledi. Başkan Semih Esen, oy birliğiyle bu karara destek veren meclis üyelerine teşekkür etti. 

Okunma Sayısı: 139