444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Konyaaltı’nda çöp konteynerleri yeraltına alınıyor
27 Temmuz 2020
Konyaaltı Belediyesi, görüntü kirliliğine son vermek ve çevre sağlığı açısından sınırlarındaki çöp konteynerlerini yeraltına alıyor.

Konyaaltı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Konyaaltı’nda yaz aylarıyla artan nüfus oranına rağmen temizlik çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Ekipler bir yandan ilçe sınırlarında 7 gün 24 saat usulü temizlik çalışması sürdürürken, bir yandan da çöp konteynerlerini yer altına alma işlemini gerçekleştiriyor. Konyaaltı Belediyesi ekipleri ilçe sınırlarında 2’li, 3’lü ve 4’lü sistemler olmak üzere 140 noktada 672 çöp konteynerini yer altına aldı. Ekipler son olarak, Pınarbaşı Mahallesi 734 sokak üzerindeki çöp konteynerlerini yeraltına aldı. 

SAĞLIKLI VE TEMİZ KONYAALTI İÇİN

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, okul önleri, kamu kurum binaları, pazar yerleri gibi halkın yoğun kullanım alanlarında çöp konteynerlerinin yeraltına alındığını söyledi. Başkan Semih Esen, “Daha sağlıklı ve daha temiz bir Konyaaltı için ilçemiz sınırlarındaki çöp konteynerlerini yeraltına almaya devam ediyoruz. 140 farklı noktada 672 çöp konteyneri yeraltına aldık. Kötü koku ve görüntünün ortadan kaldırılması, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi ile güvenli çöp toplama sistemi oluşturmak adına çöp konteynerlerini yeraltına alma işlemini sürdüreceğiz” dedi. 
 

Okunma Sayısı: 305