444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Başkan Semih Esen’in ‘Çanakkale Zaferi’ mesajı
17 Mart 2020
“Çanakkale, Türk’ün gücünün bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmesidir.” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısı ile yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Vatan toprakları için savaşan ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir. Çanakkale; bu destanı yazan kahraman milletimizin savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir.

İnsana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale’den göstermiştir. Yaralı düşmanı hastaneye sırtında götüren, vurduğu düşman gemisinden denize düşen askerlerin kurtulabilmesi için top ateşini kesen Mehmetçik, yalnız Gelibolu’da değil tüm dünya uluslarının gönlünde de abideleşmiştir. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonrakilere devretmektir.

Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet; minnet ve şükranla anıyor, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünü kutluyorum.

Okunma Sayısı: 130