444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Uncalı Mahallesi’nde yeni park çalışması
03 Nisan 2018

Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Uncalı Mahallesi 1251 sokak üzerinde bulunan 3 parselde toplam 5 bin 550 metrekare alanda yeni park yapım çalışmalarına başladı. Alanda bulanan ağaçlar korunarak, parkın tasarımının bir parçası haline geldi. Park alanında bulunan dere istinat duvarıyla örülerek, korunaklı hale getirildi.

Park içerisine çocuk oyun alanı, fitness alanı, yürüme yolları ve oturma alanları oluşturulacak. Vatandaşların parkı gece rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için aydınlatma sistemi de kuruluyor. Park fonksiyonel ve estetik açıdan uygun bitki türleri dikilerek peyzaj çalışmalarıyla donatılacak. Park alanında bitkilerin minimum su miktarı kullanılarak daha verimli sulama yapılabilmesi amacıyla otomatik sulama sistemi kurulacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Uncalı Mahallesi’nde başlatılan park çalışmasının kısa sürede tamamlanarak, vatandaşların kullanıma açılacağını söyledi. Başkan Muhittin Böcek, Konyaaltı’nı yeşil dokuyu koruduklarını, yeni meydan ve park çalışmalarıyla geliştirdiklerini kaydetti.

Okunma Sayısı: 982