444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
14 Mart Tıp Bayramı, Konyaaltı’nda kutlandı..
15 Mart 2018

Diğer meslek gruplarından ayrılarak tüm dünya ülkelerince ayrı bir yerde konumlanan hekimlik mesleği, hiç şüphesiz ülkemizde de büyük değer taşıyor. Zaman zaman sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırılar toplumda tepkiyle karşılanıyor. Her yıl 14 Mart günü kutlanan Tıp Bayramı, Antalya’da Konyaaltı’nda bir dizi etkinliklerle gerçekleştirildi. Antalya Tabip Odası, Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde fotoğraf, resim, karikatür ve el sanatlarından oluşan sanat sergisi açtı. Serginin açılışına Antalya Tabip Odası Başkanı Adnan İş ve Oda üyeleri yanı sıra Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te katıldı. Sergide yer alan resimleri inceleyen Başkan Muhittin Böcek sonrasında Tabip Odası üyeleriyle birlikte fuaye alanında düzenlenen kokteyle katıldı.

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sergiye katılmış olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Muhittin Böcek, bu vesileyle tüm hekimlerin bayramını kutladığını söyledi.

Başkan Muhittin Böcek, kokteyl sonrası Antalya Tabip Odası’nın geleneksel plaket töreninde yaptığı konuşmada ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz’ sözünü hatırlatarak doktorluk mesleğinin önemine vurgu yaptı. Başkan Böcek, “Sağlık çalışanlarımızın saldırıya uğramadığı, özlük haklarının tam zamanlı verildiği güzel günler görmek istiyoruz” dedi. Başkan Muhittin Böcek, meslek büyüklerine de günün anısına plaket takdim etti.  Antalya Tabip Odası Başkanı Adnan İş, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Okunma Sayısı: 569