444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Karesi’de başpehlivan İsmail Balaban oldu…
21 Şubat 2018

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ve Karesi Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Salon Yağlı Güreşleri’nin ikincisi “Başpehlivanlar Şehitler İçin Kol Bağlıyor’ sloganıyla Afrin’de şehit düşen askerlerimizin ailesi yararına gerçekleştirildi. İsmail Balaban, Orhan Okulu, Hamza Köseoğlu, Şaban Yılmaz, Salih Erinç, Serhat Balcı, Fatih Atlı, Serhat Gökmen ve Ekrem Yavuz gibi birçok başpehlivanın katıldığı güreşlerde pehlivanlar aldıkları ödülleri ve yollukların tamamını şehit ailelerine ve gazilere bağışladı. Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Salon Yağlı Güreşleri’nde kıyasıya mücadele yaşandı.

 

Başpehlivanlık final müsabakasında Konyaaltı Belediyesi güreşçisi ve 2017 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban ve Fatih Atlı karşı karşıya geldi. Çekişmeli geçen maçın ardından İsmail Balaban başpehlivanlığı kazandı. Vatan mücadelesi için şehit düşen askerlerimiz yararına düzenlenen böylesi bir etkinlikte yer almaktan onur duyduğunu söyleyen İsmail Balaban, “Birinciliği kazandığım için mutluyum. Ancak burada güreşlerden ziyade şehitlerimiz için bir araya gelmemiz önemlidir. Sezon hazırlıklarımız sıkı bir şekilde sürüyor. Amacım Kırkpınar’da Altın Kemeri yine Antalya’ya getirmek. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanımızı Muhittin Böcek’e bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Karesi’de şehit ailesi ve gazileri yararına düzenlenen Salon Yağlı Güreşleri’nin çok önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Burada güreşlere katılan pehlivanlarımız ödüllerini ve yolluklarını şehit aileleri ve gazilerine bağışladı. Afrin de vatanımızın birliği ve bütünlüğü için mücadele eden askerlerimize minnetlerimizi sunuyorum. Konyaaltı Belediyesi olarak bizler de Afrin’deki şehitlerimiz için Saklıkent Kar Şenliklerimizi iptal ettik. Bu etkinliğe katılan tüm güreşçilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Okunma Sayısı: 765