444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Haberler
Muhittin Böcek; Karaloğlu ve Türel ile arazi aracında
21 Aralık 2017

Saklıkent Kayak Merkezini ülkemiz genelinde tanıtmak için kolları sıvayan Konyaaltı Belediyesi, her yıl düzenlediği Kar Şenlikleri ve Kayak Yarışları’yla binlerce insanı ‘Saklıkent’te buluşturuyor. Konyaaltı Belediyesi’nin bu girişimlerini yerinde bulan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, düzenlediği ‘Saklıkent Koordinasyon Toplantısı’yla ‘Saklıkent’i masaya yatırdı. Vali Münir Karaloğlu başkanlığında Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’inde katıldığı toplantıya Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in direksiyonunda olduğu arazi aracıyla bölgede incelemelerde bulundu. Bu incelemeler sonrasında toplantı Beydağları Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Emin Altıner’in kayak merkezinin güvenliği, sağlık, yol, bölgedeki mermer ocakları, su, elektrik, internet, telefon, teleferik başta olmak üzere çeşitli konularda yaptığı sunum ile başladı.

Toplantı neticesinde atacakları adımlarla Saklıkent’i Türkiye'ye ve dünyaya duyurmak istediklerini dile getiren Vali Münir Karaloğlu, denize 45 dakika uzaklıkta bulunan 2 bin 200 rakımlı Saklıkent'in yerli turistin yanı sıra farklı ülkelerden gelen turistlerin de gözdesi haline geleceğine inandığını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi’nin bölgede yaptığı etkinlikleri çok yerinde bulduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, Saklıkent'in Türkiye'nin çok önemli turizm değeri olduğunu belirterek ilgili kurumlardan sorunların bir an önce giderilmesini istedi.

Okunma Sayısı: 872