444 70 01
E-Dergi
E-Belediye
E-İmar
Kent Bilgi Sistemi
Nöbetçi Eczane
Hızlı Erişim>Duyurular
2023-2024 Dönemi Kurs Kayıtları Hakkında
13 Eylül 2023

2023-2024 KONSEM KURS KABUL ŞARTLARI
 

-Kadın Sanat ve Eğitim Lokali Adres:Uluç mahallesi 1164 sokak No:3

-Kadın Sanat ve Eğitim Lokaline sadece kadın kursiyer kaydı alınmaktadır.

-Online kurs başvurularınızda kişisel bilgilerinizi yanlış girmeniz durumunda,kayıt oluşturulamaması sorumluluğu tarafınıza aittir.

-Kayıt için gereken evraklar , her kurs için ayrı kimlik fotokopisi ve başvuru formu.Başvuru formunu bulunduğunuz Kurs Merkezinde doldurup, İstenmekte olan evraklar ile birlikte kurs başlangıç haftasında Kurs Merkezimizdeki yetkili personellere teslim edilecektir. 

-Yabancı Uyruklu vatandaşlarımız için istenen evraklar;Her kurs için ayrı Pasaport Fotokopisi ve İkamet İzin Belgesi Fotokopisi

-Kayıt yapıldıktan sonra tarafınıza aktif veya yedek kayıt olduğunuza dair otomatik olarak sms gönderilecektir.Aktif olarak kayıt yapanlara kurs başlangıcında sms ile bilgilendirme yapılacaktır.Yedek kayıt olanlara ise; sıranız geldiğinde tarafınıza bilgilendirme yapılıcaktır.

-Bir kursiyer aynı dönem içerisinde en fazla 2 farklı kursa başvuru yapabilmektedir. 3. kursa başvurmak isteyen kursiyerlerin kaydı sistem tarafından otomatik olarak engellenmektedir.


-18 yaşın altındaki kursiyerler için Evrak tesliminde velileri ile birlikte olmaları zorunludur. Aksi takdirde kursiyer kaydı iptal edilecektir.

-Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin kurslara devamla ilgili 35.md. kursiyer disiplini ile ilgili 36.md. ve kurs araç gerecinin korunması ile ilgili 58.md .sinde belirtilen hükümler hakkında bilgi sahibiyim.

-Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde açılan kurslarımızda öğretmen ataması Halk Eğitim Merkezi tarafından gerçekleştiği için , kursun açılmasının ertelenmesi ya  da öğretmen atamasının yapılamaması durumunda kursun iptali gerçekleşir.

-Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde açtığımız kurslarda ,Kayıt olunan kursa, kurs saatinin toplam süresinin 1/5 i kadar devamsızlık hakkınız bulunup  ,bu süreyi geçtiğiniz takdirde kurs kaydınız iptal edilir ve herhangi bir belge almaya hak kazanamazsınız.

-Belediye bünyesinden açılmış olan kurslarımıza toplam 6 gün(ders) devamsızlık hakkınız bulunmaktadır, bu süreyi geçtiğiniz takdirde kurs kaydınız iptal edilir. Belediyeden açılan kurslarımız da sertifika verilmemektedir.

-Öğrencinin kurslara gelmesi ve gitmesi işlemleri veli sorumluluğundadır.


-Başvurusunu yaptığım kurs için çocuğumun tüm sorumluluğu tarafıma ait olup,kurslara katılmasında sağlık açısından herhangi bir sakınca olmadığını beyan derim.

-Başvurusunu yaptığım kurs için tüm sorumluluk tarafıma ait olup,kurslara katılmamda sağlık açısından herhangi bir sakınca olmadığını beyan ederim.

-Yabancı Dil Kurslarında A2 seviyesine kayıt yaptırmak isteyen kursiyerlerimiz için;

A1 seviyesindeki bir kursa katılmış ve başarmış olduğunu belgelendiren belge gerekmektedir.A1 seviyesindeki bir kursu bitirme belgesine sahip olmayanlar,A2 seviyesinde kursu verecek olan öğretmen/öğretmenler tarafından yapılacak olan seviye belirleme sınavı sonucuca göre Yabancı Dil kursu A1 seviyesinde bilgiye sahip olduğu tespit edilenler A2 seviyesine  katılabilir.

-B1 seviyesindeki kurslara katılmak için A2 seviyesindeki bir kursa katılmış ve başarmış olduğunu belgelendiren belge gerekmektedir.

-İşaret Dili Öğretici ve Tercüman Eğitimi(İşaret Dili A2 seviye) Kursuna katılabilmeniz için en az Ön Lisans veya Lisans Mezunu olmanız ve İşaret Dili A1 sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

-Pilates (Karma) gruplarımız da kadın-erkek karışık olarak ders işlenmektedir.

-Yoga sınıflarında kadın-erkek karışık olarak ders işlenmektedir. Yoga (kadın) yazan grubumuza sadece kadın kursiyerler alınmaktadır.

-Kurs kaydından sonra kursa katılmak istemeyen kursiyerlerimizin,sınıf kontenjanlarını doldurmamaları adına İdari bölümlere bilgi verip kayıtlarını iptal etmeleri gerekmektedir.

 

Kurs listesi için lütfen tıklayınız.

 

Kayıt için lütfen tıklayınız.

Okunma Sayısı: 27121